ösym başvuru

ÖSYM Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?ÖSYM Başkanlığı artık yapacak olduğu sınavlar için adayların adreslerine başvurular ile alakalı herhangi bir bilgilendirici posta göndermiyor.ÖSYM gerçekleştireceği tüm sınavlarla alakalı bilgi ve belgeleri aşağıda belirttiğimiz resmi aday işlemleri sitesinden duyurmaktadır.

Aday İşlemleri Sistemi'ne ulaşmak için lütfen (http://ais.osym.gov.tr) adresine tıklayınız.

Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi uygulaması için lütfen (http://bmis.osym.gov.tr) adresine tıklayınız.

Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi uygulaması için (http://yis.osym.gov.tr) adresine tıklayınız.

İhtiyaç duyulması halinde ÖSYM Çağrı Merkezini (444 67 96) arayınız.

KPSS Kalkıyor mu? 2018'de KPSS Sınavı Var mı?TEOG Kaldırıldı, YGS-LYS'de Sistem Değişiyor, Peki KPSS Ne Olacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kaldırılacak mı? KPSS kaldırılıyor mu? KPSS yerine hangi sistem getirilecek?
Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatı ile harekete geçildi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca; TEOG Sınavı, YÖK Başkanı Yekta SARAÇ tarafından ise; Üniversitelere giriş sınavları hakkında düzenlemeler yapılacağı ve bunların ayrıntıları paylaşıldı. Şimdi yüz binlerce adayın aklına gelen soru KPSS ne olacak? Bu sorunun yanıtını aramaya çalışacağız.

Bu konuda çok çeşitli söylentiler olmakla birlikte ihtimalleri değerlendirmeden evvel KPSS'de yakın dönemde yapılan değişikliklere bir göz atalım;

2018 KPSS Lisans,ÖABT,DHBT-Lisans Başvuru Tarihleri Açıklandı mı?2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 2018 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans) Başvuruları Mart 2018 Mart 2018 Tarihleri Arasında Alınmaya Başlanacak.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır. 2018-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz 2018 tarihinde, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır.

ÖSYM Başvuru Merkezi İşlemleri - Sistem GirişiÖSYM Başvuru Merkezi İşlemleri - Sistem Girişi için Tıklayınız

BAŞVURU MERKEZİ İŞLEMLERİ SİSTEMİ GİRİŞ. T.C. Kimlik / YU No. Şifre. YU No Yardım | Şifremi Unuttum. 4446796 ÖSYM Çağrı Merkezi T.C. Ölçme, Seçme ...