22.06.2016 - 01.07.2016

KPSS Tercih Ücreti Ne Kadar 2018?ÖSYM tarafından daha önceki tercihlerde ücret alınmazken KPSS 2018/1 tercihi yapacak olan adayların ilk önce 15 lira ücret ödemeleri gerekiyor.

KPSS 2018/1 tercihi yapacak adayların karşısına ilk olarak 15 lira ücret ödeme uyarısı çıkıyor.

2018/1 KPSS Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasıyla kadro ve pozisyon için tercihler Haziran - Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM üzerinde yapılmaya başladı. Tercih yapacak adaylar 15 lira tercih ücretini aşağıdaki bankalardan birine yatırdıktan sonra tercih işlemlerini yapabilirler ;

ÖSYM KPSS-2018/1 Tercihleri Nasıl Yapılır?Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzu İndir!Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

KPSS 2018/1 Tercih Başvuru Tarihleri Ne Zaman?Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2018 KPSS Yerleştirme Tercihler Ne Zaman Yapılacak?2018 1 kpss tercihleri ne zaman sona erecek? 2018 KPSS Yerleştirme Takvimi Değişti.KPSS Tercihleri Ne Zaman Alınacak? KPSS 2018/1 yerleştirme tercih süreci Haziran - Temmuz 2018 tarihleri arasında başlayacak ve bitecek. KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adayların, bu tarihler arasında başvurularını yapmalarını gerekiyor...

Yerleştirme taleplerinin toplanmasına ve yerleştirme takvimine ilişkin detaylı bilgi (http://www.dpb.gov.tr) web adresinde yer alacak.

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

2018/1 KPSS Yerleştirme Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız