Özel yetenek sınavına rekor başvuruOMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi'nin çeşitli bölümleri için özel yetenek sınavıyla alınacak 315 kontenjan için internet ortamında 6 bin 120 adayın başvuru yaptığı bildirildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi'nin çeşitli bölümleri için özel yetenek sınavıyla alınacak 315 kontenjan için internet ortamından 6 bin 120 adayın başvuruda bulunduğu bildirildi.

OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaliteli eğitim anlayışı, fiziki, sosyal, kültürel ve sportif alandaki farklılığının öğrenciler tarafından önemsenmesi nedeniyle, tercih edilen bir üniversite olduklarını belirtti.

Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi'nin çeşitli bölümleri için açılan özel yetenek sınavlarına bu yıl ilk kez rekor düzeyde başvuru yapıldığını anlatan Eren, ''Fakültemizin 315 olan öğrenci kontenjanına 6 bin 120 öğrenci kayıt yaptırdı. Bu rekor başvuru üniversitemizdeki huzur ortamı, eğitim kalitesindeki başarısı, dünya genelindeki sportif başarıları, fiziki, sosyal ve kültürel alandaki çalışmalar, öğrencilerin tercihini bu yönde olmasına neden oldu'' dedi.

-''Yetenek sınavları dijital ortamda ve herkese açık olarak yapılacak''

Prof. Eren, özel yetenek sınavlarının öğrencilerin tercih ettikleri bölümlere göre yapılacağını ve bütün sınavların dijital ortamda ve herkesin huzurunda gerçekleştirileceğini kaydetti.

Bu yıl ilk kez başvuru ücretlerinde indirime gidildiğinin de altını çizen Eren, "Bu yıl başvuru ücretini 30 lira gibi bir fiyata indirdik. Ülkemizin hemen hemen bütün ilerinden öğrenciler internet üzerinden başvuruda bulundu. Sınavlar bu hafta başı başlayacak ve üç gün sürecek" diye konuştu.