2018-2019 Yılı Üniversite Ek Yerleştirme Ücreti Ne Kadar?YÖK, ÖSYS kapsamında üniversitelerin boş kontenjanları için ek yerleştirme başvuruları bugün başladı. YÖK, üniversite ek yerleştirme başvuruları kapsamında alınan ücretin miktarı da belli oldu. Peki, 2018-2019 yılı üniversite ek yerleştirme ücreti ne kadar? Ek yerleştirme için tercih ücreti geçen yıl 15 lira olarak ödendi. Tercih ücreti, tercih işlemi yapıldıktan sonra Ağustos'ta yatırılması gerekiyor.

YÖK, ÖSYS kapsamında üniversitelerin boş kontenjanları için ek yerleştirme başvuruları tarihlerini açıklamıştı. Peki, 2018-2019 eğitim öğretim yılı üniversite ek yerleştirme başvuruları ne zaman başlıyor? Üniversite ek yerleştirme başvuruları bugün başlayacak ve Ağustos'ta sona erecek.

2018-2019 yılı üniversite ek yerleştirme başvuruları bugün başladı. YÖK, üniversite ek yerleştirme başvuruları kapsamında alınan ücretin miktarı da belli oldu. Peki, 2018-2019 yılı üniversite ek yerleştirme ücreti ne kadar? Ek yerleştirme için tercih ücreti geçen yıl 15 lira olarak belirlenmişti. Tercih ücreti, tercih işlemi yapıldıktan sonra Ağustos'ta yatırılması gerekiyor.

2018-2019 yılı üniversite ek yerleştirme ücreti ne kadar?

-Ek yerleştirme için tercih ücretinin bu yıl ne kadar olduğu güncel kılavuz bilgilerinde yer alıyor. Ek yerleştirme için tercih ücretinin, tercih işlemi yapıldıktan sonra Ağustos'ta yatırılmış olması gerekiyor.

-Bankadan ödeme işlemleri resmi iş günlerinde ve mesai saatlerinde yapılabilecek. Ek yerleştirme tercih ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için Ağustos mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için Ağustos saat 23.59'da sona erecek.

-Süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamayacak.

-Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacak.

2018 ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri için Tıklayınız