warning: Creating default object from empty value in /home/sinav/domains/sinavtakvim.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

kpss

KPSS Kalkıyor mu? 2018'de KPSS Sınavı Var mı?

TEOG Kaldırıldı, YGS-LYS'de Sistem Değişiyor, Peki KPSS Ne Olacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kaldırılacak mı? KPSS kaldırılıyor mu? KPSS yerine hangi sistem getirilecek?
Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatı ile harekete geçildi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca; TEOG Sınavı, YÖK Başkanı Yekta SARAÇ tarafından ise; Üniversitelere giriş sınavları hakkında düzenlemeler yapılacağı ve bunların ayrıntıları paylaşıldı. Şimdi yüz binlerce adayın aklına gelen soru KPSS ne olacak? Bu sorunun yanıtını aramaya çalışacağız.

Bu konuda çok çeşitli söylentiler olmakla birlikte ihtimalleri değerlendirmeden evvel KPSS'de yakın dönemde yapılan değişikliklere bir göz atalım;

2018 KPSS Lisans Kılavuzu Yayımlandı mı?

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, Mayıs 2018 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak Temmuz 2018 tarihinde uygulanacaktır. Adayların tümü, Mayıs 2018 tarihinde sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir. 2018-KPSS Lisans Kılavuzunda ayrıntılı bilgiler yer almakta olup sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2018-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, ÖABT başvuruları, Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak olup ücret ödeme için son gün, Mart 2018 tarihidir.

2018 KPSS Lisans,ÖABT,DHBT-Lisans Başvuru Tarihleri Açıklandı mı?

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, 2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 2018 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Lisans Düzeyi (DHBT-Lisans) Başvuruları Mart 2018 Mart 2018 Tarihleri Arasında Alınmaya Başlanacak.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır. 2018-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz 2018 tarihinde, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır.

Sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar

..